sk en de ru
Svadby, plesy, stužkové, zábavy, jubileá...

HISTÓRIA

Hudobná skupina EPILÓG zo Svidníka vznikla v roku 1986, keď vedúci kapely Vlado SLUK dal dokopy 4 dobrých a skúsených muzikantov v zložení: klávesy Vlado Sluk, sólo gitara Jožo Kurtý, bicie Dušan Želizňak, bas gitara Imro Hamarčák, medzi ktorých svojím príjemným hlasom dokonale zapadol nováčik spevák Ivo Rodák.

Kapela prešla niekoľkými personálnymi zmenami. Pre politickú kariéru odišiel z kapely Hamarčák, ktorý sa stal poslancom Federálneho zhromaždenia ČSFR a neskôr tajomníkom MV SR. Na basgitare sa po krátkej dobe vymenili Vesprémy a Laco Bernart a na bicie Paľo Oleár.

V marci 1994 roku basgitaristu a bubeníka vystriedala elektronika, ktorú programuje Vlado SLUK, čím udáva štýl kapely. Od tohto dátumu EPILÓG hrá v trojčlennej zostave.

V novembri 1994 pre pracovnú kariéru ukončil učinkovanie gitarista Kurtý a jeho post obsadil tiež vynikajúci gitarista a spevák Milan KALIŇAK.

V 2006 roku gitaristu Kaliňáka, ktorý odišiel do zahraničia, plnohodnotne zastúpil a omladil kolektív sólogitarista Sašo BOJKAS, zároveň aj výborný huslista a kontráš (člen hudobnej skupiny folklórneho súboru MAKOVICA).

Súčasné zloženie od r. 2006:

  • SLUK Vlado - syntetazátory, akordeón, spev
  • BOJKAS Sašo - sólo gitara, husle, spev
  • RODÁK Ivo - sólo spev

EPILÓG je skupina populárna a veľmi vyhľadávaná nielen doma vo Svidníku, ale v celom východoslovenskom kraji. Najviac plesov, svadieb a rozličných osláv odohrali v Košiciach. Ako príklad spomenieme Košické kultúrne leto na námestí, oslava 60. narodenín populárneho Andera z Košíc, svadba kapitána slovenského národného hokejového družstva Miroslava ŠATANA na Bojnickom zámku, svadba brata herca Martina MŇAHONČÁKA Čierna Voda pri Bratislave, viac-krát na Spoločenskom večeri Slovensko-Ukrajinskej spoločnosti v Bratislave, Východniarsky ples v Martine, Dni mesta Svidník a iné. Nemôžeme zabudnúť na rusnácky Silvester, ktorý už niekoľko rokov organizujú manželia Dohovičovci v košickom Jumbo Centre, kde od roku 1993 je jeho neodmysliteľnou súčasťou aj hudobná skupina EPILÓG (celkovo 25-krát). Taktiež máme odohrané plesy aj v Čechách, napr. IV. a V. Česko-Slovenský bál v Hradci Králové.

Tvorba a nahrávky

V lete r. 1999 vydal EPILÓG svoj prvý album MAMKO MOJA DOROHÁ, ktorý je veľmi úspešný a jeho titulná pieseň sa stala hitom pre jubilantov v rozhlase.

V decembri 2002 boli chlapci doslova donútení svojimi fanúšikmi sadnúť si do svojho vlastného improvizovaného štúdia, aby mohol svetlo sveta uzrieť aj ich druhý album EJ, DAJTE SIA NÁM DAJTE..., ktorý osahuje 16 krásnych starších no doposiaľ málo známych rusínskych piesní. Hudobnú réžiu a aranžmán piesní robil Vlado SLUK a nakoľko ich texty boli dosť krátke, zahral sa aj na textára a niektorým dotvoril nové slohy. Za zvukovú réžiu zodpovedal jeho syn Ľubomír SLUK. Piesne sú založené na veľmi príjemných sólo spevoch Iva RODÁKA, podfarbené dvoj a trojhlasmi, a na kvalitnej muzike a melodických gitarových sólach.

Prednosťou kapely je to, že členovia ovládajú viacero hudobných nástrojov, a preto nie je problém doprevádzať mladomanželov klasickými hudobnými nástrojmi (akordeón, husle) na sobáš do kostola alebo urobiť náladu pri stoloch.

ALBUMY
Mamko moja dorohá

Mamko moja dorohá

RONDO RECORDING, 1999

Ej dajte sja nám dajte

Ej, dajte sja nám, dajte

GRAND-STUDIO, 2002

viac »

KONTAKTY
Kontakt. osoba: Vladislav Sluk
Adresa: Ľ. Štúra 489/9, 089 01 Svidník
Mobil: 0907 550 206
E-mail: vladoepilog.sk
Web: www.epilog.sk